امروز:شنبه, ۷ اسفند , ۱۳۹۵ | ساعت ۱۲:۳۶:۳۵

اشکایی که بعد از شکست می ریزیم همان عرق هایی است که برای پیروزی نریخته ایم

امتیاز دهید:
این صفحه:
تبليغات
کانال قیمت تلگرام
خرید شارژ
ابزارک ها

برای دریافت جدیدترین نرخ قیمت انواع محصولات روزانه ، در خبرنامه پرایس عضو شوید.

Name
Email *

وام خودرو ۱۵ میلیونی جدید سال ۱۳۹۴

چگونه وام خودرو بگیریم؟,وام خودرو ۱۵ میلیونی,وام جدید ۱۳۹۴,طریقه حساب وام خودرو ۱۵ میلیون تومانی,وام خرید

به گزارش ‘پرایس ها’ و به نقل از همشهری آنلاین ، بالاخره بعد از مدتی انتظار کشیدن وام خودرو افزایش یافت با سود مناسب که ایرانیانی که خواهان خرید خودرو هستند براحتی بتوانند خود رو مناسب خود را خریداری کنند.

چگونه وام خودرو بگیریم؟

بر اساس شرایط تعیین‌شده از سوی بانک مرکزی، وام خودرو در قالب فروش اقساطی با مدت بازپرداخت ۵ساله خواهد بود و اقساط آن یکسان بوده و بانک‌ها حق دریافت اقساط به‌صورت‌ پلکانی را ندارند و نرخ سود وام خودرو هم ۲۱درصد تعیین شده است. متقاضیان وام خودرو باید پیش‌فاکتور خرید خودرو را براساس فهرست انواع خودروهای تولید داخل اعلام شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت تهیه کنند و به بانک مربوطه ارائه دهند. بانک هم چکی به میزان مبلغ پیش‌فاکتور را در وجه شرکت تولیدکننده صادر خواهد کرد.

البته مبلغ واریزی شامل مبلغ پیش‌‌پرداخت که از سوی متقاضی بابت بهای خودرو نزد بانک تودیع می‌شود، به علاوه مبلغ تسهیلات به میزان ۶۰درصد قیمت تمام‌شده خودرو ‌و حداکثر تا مبلغ ۱۵۰میلیون ریال خواهد بود. همچنین حداکثر وام خودروهای فرسوده معادل ۸۰درصد قیمت تمام‌شده خودرو و حداکثر تا مبلغ ۲۰۰میلیون ریال تعیین شده است.

نکته مهم در اعطای وام خودرو این است که وثیقه لازم برای گرفتن وام به تشخیص بانک‌ها خواهد بود و بانک عامل باید نسبت به توان مالی متقاضی تسهیلات در بازپرداخت اقساط اطمینان حاصل کند. افرادی که بخواهند وام خودرو در قالب طرح جایگزینی خودروهای فرسوده بگیرند، موظف به ارائه گواهی اسقاط و استعلام از سامانه ستاد حمل‌ونقل سوخت هستند و مهم‌تر اینکه بانک مرکزی با اذعان به‌احتمال سوء‌استفاده در پرداخت وام خودرو اعلام کرده است: انتظار می‌رود با همکاری تولیدکنندگان و بانک‌ها از وقوع سوءاستفاده‌های احتمالی جلوگیری شود.

  • گام به گام تا گرفتن وام خودرو

اگر مصمم شده‌اید که وام خودرو بگیرید، ابتدا باید به یکی از نمایندگی‌های مجاز خودروسازان تولید داخل مراجعه کنید و پیش‌فاکتور خرید را به بانک ارائه دهید. پس از آن بانک مربوطه با توجه به ارزش خودرو و با رعایت سقف فردی حداکثر به میزان ۶۰درصد قیمت خودرو تا مبلغ ۱۵۰میلیون ریال نسبت به دریافت پیش‌پرداخت از متقاضی به ازای مابه‌التفاوت مبلغ پیش‌فاکتور اقدام می‌کند. در نهایت تمام مبلغ خودرو فقط به‌حساب خودروساز واریز می‌شود و رسید پرداخت به متقاضی جهت ارائه به نمایندگی‌های مجاز و انجام اقدامات مقتضی برای تحویل خودرو داده خواهد شد.

محاسبه سود وام ۱۵ میلیون تومانی:

وام ۱۵ میلیون تومانی با سود ۲۱ درصد ، سود وام می شود ۱,۱۵۰۰۰۰ تومان. و در مجموع ۱۸,۱۵۰,۰۰۰ تومان باید در طری ۵ سال پس داد و با توجه به این ماهیانه می بایست ۳۰۲ هزارتومان پرداخت کرد.

خـــــــــــــبــــرنـــــــــــــامــــــــــــه

برای دریافت جدیدترین نرخ قیمت انواع محصولات روزانه ، در خبرنامه پرایس عضو شوید.

Name
Email *
دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *